top of page

Dlouhodobý test: Hyundai Santa Fe – Vítej v GarážiZdroj: garaz.cz, autor: Martin Jánský

Začínáme naše dlouhodobé soužití s Hyundaiem Santa Fe. Velké SUV hned zpočátku působí skvělým dojmem, jenže co za pár měsíců, až mu dáme pořádnou redakční nakládačku? Jaké slabiny najdeme? Neupadne z něj něco? Přijdeme dokonce na chuť vozům typu SUV? Sami jsme zvědaví!


Naše testování automobilových novinek je sice důkladné, ale přiznejme si, že za ten týden, kdy je máme v rukách, se s autem sotva sžijeme. Prověříme si vše, co umí, podrobíme ho mnoha zkouškám v různých podmínkách, takže na konci můžeme zodpovědně říci, jestli je dobré, či špatné, zábavné, nebo nudné. Ale jak se s ním skutečně žije, to zjistit nedokážeme…

Proto existují dlouhodobé testy – auto máme zapůjčené na několik měsíců, takže si ho stihne vyzkoušet hned několik řidičů s různým vkusem a požadavky, najedou se s ním tisíce kilometrů v různých režimech, čímž se odhalí všechny jeho silné stránky, ale i temná tajemství.


Pro náš dlouhodobý test jsme si vybrali vrcholný model korejské automobilky SUV Santa Fe. Vůz jsme ale nehledali stylem: „Co máte nejdražšího?“ Samozřejmě velký kus auta, terénní schopnosti, výkonný motor a prostopášná výbava se hodí, ale naše záměry byly jiné. K naší práci totiž potřebujeme prostorné auto, do jehož kufru se pohodlně vejde fotografická výbava i ležící fotograf, terénní schopnosti využijeme třeba při hledání nových fotografických lokací, výkonný motor nám pomůže na dálnici držet tempo a luxusní výbavu máme proto, že… jsme prostě zhýčkaní. Vy byste snad volili jinak?


centrum 4x4
bottom of page