top of page

RAM 1500 TRX má oficiálně namířeno i do Evropy!


Zdroj: auto.cz, autor: Ondřej Mára


Informaci potvrdil oficiální importér vozů značek Dodge a RAM na evropské trhy


Když jsme psali o novém výkonném pick-upu RAM 1500 TRX, neměli jsme ani odvahu spekulovat o tom, zda se podívá i do Evropy. Vždyť ani Ford, tedy hlavní konkurent, do Evropy oficiálně nedováží výkonný pick-up F-150 Raptor. A bohužel se sem zatím nechystá ani s Broncem. RAM je ovšem odvážnější.


Společnost AEC Europe, oficiální importér koncernu FCA pro vozy značky RAM a Dodge do Evropy, totiž otevřeně prohlásila, že má v úmyslu dostat RAM 1500 RTX na starý kontinent. „Máme velice optimistický výhled na prodeje RAM 1500 RTX,“ uvedl v oficiální tiskové zprávě John R.F. Muratori, provozní ředitel AEC Europe.

Je to důsledkem stále rostoucí poptávky po vysokovýkonných pick-upech v Evropě, a proto očekáváme popularitu tohoto unikátního modelu série RAM. RAM 1500 TRX se podrobí testům, aby byl zajištěn soulad s předpisy EU, a očekává se, že dodávky začnou počátkem prosince 2020.


AEC Europe tedy nyní pracuje na splnění potřebných testů, eventuálně provede nezbytné úpravy, aby bylo možné vůz oficiálně dovážet. Distribuci pak bude zajišťovat 125 smluvních partnerů AEC Europe napříč Evropou.

Prodejní cenu RAM 1500 TRX na evropském trhu je velmi obtížné předvídat, rozhodně ale nepůjde o lidovku. Vždyť i na americkém trhu vyjde základ na 69.995 dolarů (cca 1.532.000 Kč). Nemluvě o rozsáhlém příplatkové výbavě z dílny MOPAR, které se bude těžko odolávat.

Pokud ale nemáte hluboko do kapsy a chcete si nadělit unikátní vánoční dárek, máte vskutku unikátní příležitost. RAM 1500 TRX je totiž osazen 6.2 litrovým motorem s přeplňováním kompresorem, který nabídne maximální výkon 523 kW (712 k) a 880 N.m točivého momentu.

Na 96 km/h tak vystartuje za 4,6 sekundy, sprint na čtvrt míle zvládne za 12,9 sekundy (s rychlosti 174 km/h) a jeho maximální rychlost je 190 km/h. Díky robustnímu podvozku s novými komponenty a tlumiči Bilstein navíc RTX slibuje i parádní divočinu v terénu. 

Nové i ojeté vozy RAM 1500 pro vás máme skladem ihned k odběru.
Více info a podrobnou nabídku naleznete ZDE.


centrum 4x4
bottom of page