top of page

Test Mazda CX-5 2,2 SkyActiv-D (184) AWD. Lepší už to nebude.

Zdroj: Autojournal.cz 6.6.2019, autor: Ondřej Hrubeš


Po týdenním soužití se mi Mazda CX-5 nevracela snadno. Bez dlouhého povídání se jedná o výborné auto, které slouží skvěle z praktického i jízdního hlediska. Nadchl mě její design i skvělé zpracování. Silný diesel se jeví jako ideální motorizace a v kombinaci s dobrým podvozkem jde o auto, kterému je opravdu těžké něco vytknout.


Pozor, tento odstavec může obsahovat spoilery… Už poměrně dlouho se mi nestalo, že bych do týdenního testu převzal auto, na kterém by mi od prvního startu až po ten poslední nic nevadilo. Auto, které se prakticky vyvarovalo chyb a dělalo mi perfektního společníka po celou dobu. Dámy a pánové: Mazda CX-5.

Vlastně trochu kecám. Nebylo to od prvního startu. Celé to uspokojivé partnerství začalo ještě před ním. No, podívejte se na ní. Takhle pěkné SUV jsem v této kategorii neviděl. Nová CX-5 perfektně kloubí sportovní tvary se sebevědomým výrazem a nevypadá přitom nijak arogantně. Tohle auto dokonale ukazuje, že méně je někdy více. Nádherné minimalistické linky dávají vyniknout každému detailu současného designového jazyka Mazdy a já rozhodně patřím mezi  jeho fandy. Žádné zbytečné drama, jen důstojné vzezření. Auto v žádném případě nezapadne mezi hory ostatních SUV. A teď si jí ještě představte oblečenou v nějaké zajímavější barvě. Můj testovaný kousek v barvě upršeného podzimního rána nedokáže plně vyzdvihnout linky téhle nové Mazdy. V takové Snowflake pearl, nebo Soul red crystal – nádhera!


Celý článek zde: https://www.autojournal.cz/test-mazda-cx-5-22-skyactiv-d-184-awd-lepsi-uz-to-nebude/
centrum 4x4
bottom of page